A Gyulai Dürer Albert Általános Iskola diákjai és tanárjai is csatlakoztak a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány adománygyűjtéséhez

A Gyulai Dürer Albert Általános Iskola diákjai és tanárjai is csatlakoztak a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány adománygyűjtéséhez, melynek célja, hogy egy speciálisan koraszülötteket ellátó mentőautót vásároljanak.

A koraszülött szállítás jelenleg is eredményesen zajlik a megyében, de hatékonyabb lenne, ha Békés megyében is rendelkezésre állna egy speciális mentőautó. Egy ilyen speciális eszközökkel felszerelt koraszülött-mentőautó 40-50 millió forintba kerül. A számlán most közel 21 millió forint van. Az alapítvány elnöke nagyon örült a hírnek, hogy a gyulai iskola is szeretne adományt gyűjteni a mentő megvásárlására.

- Hát annyi történt ma délután, hogy a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola tanárjai, diákjai a gyulai diákpolgármester szervezésével megkerestek bennünket, hogy szeretnének a mai napon adományt gyűjteni a koraszülött mentő megvásárlása miatt. Először amikor halottam a hírét, akkor nagyon jó érzés volt, hogy a diákok, illetve a tanárok szeretnének nekünk segíteni. Mindenki tudja, hogy az iskolák milyen nehéz anyagi helyzetben vannak, de ennek ellenére tanítják a gyerekeket, hogy a nehéz helyzet ellenére még nehezebb sorsú embertársuknak kell segíteni. Ez fantasztikus jó dolog. A gyűjtés jól halad, most közel 21 millió forint van a számlánkon. – mondta el Dr. Mohamed Abdulrahman Abdulrab, a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány elnöke

Az iskola diákönkormányzata azzal a kéréssel fordult az intézmény vezetőjéhez, hogy szeretnék támogatni az alapítvány kezdeményezését. A farsang hetében az iskolában kihelyeztek egy gyűjtőládát és arra kérték a diákokat, hogy pár forinttal ők is adakozzanak.

- Iskolánk diákönkormányzata keresett meg azzal a gondolattal, hogy szeretnék támogatni gyula város diákpolgármesterét, iskolánk egyik volt tanítványát, illetve Abdul doktor úr kezdeményezése mellé szeretnének állni. Miszerint mi is csatlakoznánk ahhoz az adománygyűjtéshez, amely a koraszülött mentő beszerzését célozza meg. Így a farsang hetében kihelyezésre került egy adománygyűjtő láda és arra kértük iskolánk tanulóit, hogy zsebpénzüket, illetve visszajáró forintjaikat helyezzék el ebbe a gyűjtőládába. – hangsúlyozta Zámori Ida, a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola vezetője

Az adakozás mottójául egy Szent Ágoston idézetett választottak, miszerint: „Mindig tudni adni, akinek a szíve szeretettel van tele. A szeretethez nem kell teli erszény.” Ebből látszik, hogy az adakozáshoz nem csak pénz, de elsősorban az kell, hogy a szívünk tele legyen szeretettel.

GallériaVideó

Új hozzászólás